Czy warto kupić hydrofor bezzbiornikowy?

Pompa hydroforowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie ciśnienie wody w instalacji jest zbyt niskie. Jeśli szukasz sposobu na skuteczne podlewanie trawnika albo planujesz częste mycie auta na działce, zainwestuj w to rozwiązanie i pozbądź się problemu. Zanim jednak pójdziesz na zakupy, sprawdź jaki hydrofor warto kupić – bez zbiornika czy wręcz przeciwnie?

Pompa hydroforowa bez zbiornika

Hydrofor bezzbiornikowy konstrukcyjnie do złudzenia przypomina zwykłą pompę samozasysającą. Nietrudno się natomiast domyślić, że urządzenie tego typu jest pozbawione zbiornika przeznaczonego do magazynowania wody.

Hydrofor bezzbiornikowy tłoczy wodę na bieżąco i zapewnia jej możliwość dalszego rozprowadzenia. W tym przypadku można korzystać z wody tak długo, jak długo pozostaje uruchomiona pompa samozasysająca. Urządzenia tego typu wykorzystuje się zazwyczaj do zasilania instalacji wodnych na działkach z własnym ujęciem.

Samo podłączenie pompy ssącej jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie wymaga też posiadania specjalistycznych umiejętności ani fachowej wiedzy. Wystarczy bowiem podłączyć rurę ssawną do studni, a rurę tłoczną bezpośrednio do instalacji. To wszystko!

Pompa hydroforowa bez zbiornika to idealne rozwiązanie dla osób, które mają w planach częsty montaż i demontaż pompy (np. przed nadchodzącą zimą lub z obawy przed kradzieżą).

Hydrofor bezzbiornikowy sprawdza się na placach budowy, w przydomowych systemach nawadniania oraz na działkach letniskowych. W chwili, gdy na działce zostanie odkręcony kran, samozasysająca pompa hydroforowa załącza się automatycznie. Kiedy zawór jest zakręcony, dopływ wody po kilku sekundach zostaje odcięty, lecz w instalacji tłocznej w dalszym ciągu utrzymuje się stałe ciśnienie.

Zalety hydroforów bezzbiornikowych

Hydrofory bezzbiornikowe z wyłącznikami przepływowymi charakteryzują się wieloma zaletami.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z największych jest wbudowane zabezpieczenie przed pracą na sucho. Ponadto bezzbiornikowe hydrofory to urządzenia o niewielkich gabarytach i niskiej wadze. Łatwo je zamontować, a kiedy zajdzie taka potrzeba – również zdemontować.

Inwestorzy chętnie sięgają po takie rozwiązanie również ze względu na atrakcyjną cenę, także  w przypadku urządzeń oferowanych przez renomowanych producentów.

Wady hydroforów bezzbiornikowych

Hydrofor bezzbiornikowy ponad wszelką wątpliwość nie sprawdzi się jako urządzenie zaopatrujące w wodę budynek mieszkalny – będzie się bowiem włczało i wyłączało przy każdym poborze wody. W przypadku instalacji domowej prowadzi to do szybkiego zużycia pompy.

Spore ograniczenia pojawiają się także w kwestii użytkowej hydroforów bezzbiornikowych. Nawet najwydajniejsze urządzenia dostępne na obecnie rynku nie są zdolne zasysać wody z głębokości poniżej 8 metrów. Wówczas jedynym możliwym rozwiązaniem będzie pompa głębinowa.

Do czego można wykorzystywać hydrofory bezzbiornikowe?

Hydrofor bezzbiornikowy jest zawsze dobrym wyborem, gdy zachodzi potrzeba pozyskiwania wody w celu jej bieżącego zużycia lub też usunięcia.

Urządzenia te często spotyka się bowiem na placach budowy domów jednorodzinnych. Jeśli działka nie została jeszcze podłączona do sieci wodociągowej, ale jest to planowane, wówczas warto wykonać płytką studnię kopaną, z której będzie tłoczona woda do celów budowlanych.

W przypadku takiego zastosowania zaleca się natomiast dokupienie specjalnego siatkowego filtra antypiaskowego. Dzięki temu pompa hydroforowa zyskuje dodatkową ochronę – woda tłoczona z głębokości kilku metrów jest bowiem zazwyczaj mocno zapiaszczona i może spowodować awarię urządzenia.

Czy warto kupić hydrofor bezzbiornikowy?

Kwestia wyboru hydroforu bezzbiornikowego lub urządzenia ze zbiornikiem jest uzależniona od kilku czynników, takich jak zapotrzebowanie na wodę, jej przeznaczenie, planowany budżet inwestycyjny, dostępność powierzchni oraz ogólne kwestie organizacyjne.

Decydując się na zakup hydroforu bezzbiornikowego warto też wziąć pod uwagę sprawdzonych producentów, którzy zapewniają bezproblemowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także łatwy dostęp do części zamiennych.

Szczególnie polecamy zestawy bezzbiornikowe firmy Omnigena, np. JY 1000 BRIO, WZ 750 BRIO, MHI 1300 BRIO, a także MHI 2200 BRIO i MHI 1500 BRIO.  Równie dobrym rozwiązaniem będą włoskie pompy samozasysające ze sterownikami East small, np. z pompą JSWM 2AX.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.