Ile kosztuje dobra pompa głębinowa?

Zastanawiasz się nad wyborem pompy głębinowej? Na pewno zdajesz sobie sprawę, że jest to bardzo szeroka grupa urządzeń, a co za tym poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko budową, czy parametrami, ale też ceną. Czy dobrej jakości urządzenie musi być drogie? Sprawdźmy, ile kosztuje pompa głębinowa.

Pompy głębinowe do zadań specjalnych

Najbardziej popularne pompy głębinowe dostępne na polskim rynku mają wydajność na poziomie od 45 l/min do 100 l/min i mogą być zasilane prądem 230 V oraz 400 V. Decydując się na zakup takiego urządzenia można wybrać model o średnicy od 2” do 4”. Nowoczesne pompy do wody działają automatycznie i są często wyposażone w czujniki poziomu wody oraz specjalistyczne bezpieczniki chroniące urządzenie przed przegrzaniem. lub pracą na sucho.

Od czego zależy cena pompy głębinowej?

Instalacja z pompą głębinową w każdej inwestycji będzie wyglądała inaczej, stąd też biorą się różnice w kosztach. Jednakże na ostateczną cenę urządzenia wpływa mnóstwo czynników, w tym między innymi:

  • typ silnika,
  • wydajność,
  • średnica,
  • konstrukcja i rodzaj zastosowanych materiałów,
  • odporność na obecność piasku i materiałów szlifujących w wodzie,
  • dodatkowe zabezpieczenia,
  • serwis i gwarancja od producenta.

Cena pompy głębinowej zależy także od producenta, oraz przede wszystkim parametrów jakimi charakteryzuje się urządzenie czyli od mocy, czy ilości pobieranej energii. Im bardziej zaawansowane technologicznie jest urządzenie, tym wyższa jest zazwyczaj jego cena. Na dłuższą metę jest to rozwiązanie bardziej korzystne, gdyż tańsza będzie eksploatacja pompy, a tym samym mniejsze koszty korzystania z instalacji.

Koniecznie przeczytaj, jakie są najczęstsze błędy przy wyborze pompy głębinowej.

Ile kosztuje pompa głębinowa?

Najprostsze pompy głębinowe można kupić już za kilkaset złotych, ale na rynku nie brakuje także modelu, za które trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami, wymaganiami instalacji oraz planowanym budżetem przeznaczonym pod inwestycję. 

Czy cena pompy głębinowej to jedyny wyznacznik wyboru urządzenia?

Decydując się na zakup, niski koszt pompy do wody na pewno nie powinien być priorytetem. Większe znaczenie, niż cena mają bowiem parametry robocze urządzenia.

Przeczytaj także: Chińska pompa – kupić czy nie?

Nowoczesne i dopracowane pompy głębinowe charakteryzują się także energooszczędnością i posiadają szereg zabezpieczeń przed uszkodzeniami, które wynikają między innymi z pracy w agresywnym środowisku.

Pompa głębinowa – ile kosztuje jakość?

Chcesz kupić pompę głębinową, ale nie wiesz jaką? Sprawdź ofertę renomowanych producentów urządzeń do wody obecnych na polskim i światowym rynku, w tym Hydro‑Vacuum Grudziądz, Omnigena, Belgiardino, Pedrollo, Zds, Grundfos i SPO.

Choć trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje pompa głębinowa, decydując się na urządzenie z oferty sprawdzonego producenta, masz pewność, że Twoja instalacja będzie działała bez zarzutu przez długie lata.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.