Ile kosztuje naprawa pompy hydroforowej ?

Pompy hydroforowe to urządzenia, które wyróżniają się wieloletnią i bezawaryjną pracą. Nie oznacza to jednak, że nigdy się nie psują. Problemy pojawiają się zazwyczaj w wyniku długoletniej eksploatacji. Niekiedy usterka może pojawić się też znacznie wcześniej. W takiej sytuacji niezbędna jest naprawa pompy hydroforowej. Ile kosztuje taka usługa? Sprawdźmy czy i kiedy warto z niej skorzystać.

Naprawa pompy hydroforowej

Kiedy z niewiadomych przyczyn pompa hydroforowa przestaje działać lub jej praca jest nieprawidłowa, należy zacząć od zdiagnozowania powstałej usterki.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z porady specjalistów, którzy zawodowo zajmują się naprawą i regeneracją pomp hydroforowych. Jeśli jest to możliwe, szybka naprawa może się odbyć na miejscu. W sytuacji, gdy problem jest bardziej skomplikowany, może być konieczny demontaż pompy hydroforowej i transport do siedziby serwisanta.

Sprawdź też, jak poprawnie zamontować hydrofor.

Regeneracja pompy hydroforowej

Niektóre elementy pomp hydroforowych, ze względu na specyfikę działania ulegają zużyciu szybciej niż pozostałe.

Okazuje się wówczas, że niezbędna jest wymiana uszczelnienia.

Nie ulega wątpliwości, że jest to jednak z najczęściej przeprowadzanych czynności z zakresu napraw pomp hydroforowych. Wymiana uszczelnienia hydrauliki jest szczególnie istotna dla sprawności i żywotności silnika. Jeśli pompa hydroforowa jest prawidłowo konserwowana, wtedy wymiany uszczelnienia można zazwyczaj dokonać na miejscu, bez kłopotliwego i czasochłonnego demontażu pompy.

Podczas eksploatacji pompy dochodzi niekiedy do zaniedbań ze strony użytkownika. W trakcie prób wymiany uszczelnienia mogą się wówczas pojawić problemy z jego odkręceniem. W takiej sytuacji niezbędny będzie demontaż pompy w celu wymiany zardzewiałych szpilek i nakrętek.

Regenerację pompy hydroforowej można też przeprowadzić poprzez przetaczanie wirników i bieżni. W pompowanej wodzie pojawiają się niekiedy zanieczyszczenia szlifujące, które bywają przyczyną powstawania wyszczerbień w wirnikach oraz bieżniach. To bardzo poważny problem, który obniża wydajność urządzenia, a także jego zdolność do zasysania wody. Nominalne parametry można przywrócić poprzez przetaczanie wirników i bieżni za pomocą specjalnych narzędzi. W tym przypadku również niezbędny jest demontaż pompy.

Od czasu do czasu, kiedy pompa hydroforowa odmawia posłuszeństwa, zachodzi konieczność przezwojenia silnika. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka, w tym zalanie silnika, nieprawidłowa instalacja elektryczna albo po prostu brak zabezpieczeń elektrycznych.

Jednym z najczęściej ulegających awarii elementów pompy jest zawór zwrotny, znajdujący się tuż przy koszu w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy.

Jakie części do naprawy lub regeneracji?

Jeśli Twoja pompa uległa awarii, regeneracja powinna być przeprowadzana z wykorzystaniem oryginalnych części lub elementów zamiennych, które jednak wyróżniają się ponadprzeciętną jakością. Tylko wówczas naprawa przyniesie spodziewane efekty i pełna sprawność urządzenia zostanie przywrócona.

Jaki jest koszt naprawy pompy hydroforowej?

Bardzo trudno stwierdzić jednoznacznie, ile kosztuje naprawa pompy hydroforowej.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia i rodzaju części potrzebnych do wymiany. Niekiedy koszt będzie wynosił kilkadziesiąt złotych (wymiana łożysk), a czasem może oscylować wokół kilkuset złotych – za remont całego urządzenia.

Pewne jest natomiast jedno. Koszt naprawy pompy hydroforowej jest zazwyczaj dużo niższy niż cena nowego urządzenia. Szczegółowy kosztorys na pewno przedstawi osoba odpowiedzialna za naprawę.

Komu zlecić naprawę pompy hydroforowej?

Na rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w naprawie i regeneracji pomp samozasysających.

Warto natomiast pamiętać, że każdą naprawę powinna poprzedzić pełna diagnoza usterki. Dzięki szczegółowym oględzinom można bowiem dokładnie określić stopień uszkodzenia oraz zgromadzić części potrzebne do naprawy. Decydując się na skorzystanie z usług danej firmy, warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje także urządzenie zastępcze na czas regeneracji.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.