Pompa hydroforowa na działkę i do ogrodu. Co wybrać?

Własna działka lub przydomowy ogród to nie tylko miejsce relaksu. Aby roślinność pięknie prezentowała się w sezonie, trzeba o nią dbać i regularnie podlewać. Odpowiednie nawodnienie to bez wątpienia klucz do sukcesu. Niestety codzienne wycieczki z konewką i ręczne podlewanie roślin mogą być bardzo uciążliwe. Znacznie bardziej efektywne jest podlewanie z węża, ale powoduje nadmierne zużycie wody. Aby skutecznie nawodnić ziemię na działce przyda się pompa hydroforowa. Podpowiadamy, jaka sprawdzi się najlepiej.

Czym jest pompa hydroforowa?

Pompa hydroforowa (samozasysająca) to urządzenie o prostej budowie i szerokim zastosowaniu.

Na jednym końcu pompy zamontowany jest wąż ssący, który należy umieścić studni lub innym źródle wody, a potem uruchomić urządzenie. Rozpocznie się zasysanie wody i tłoczenie jej do odbiornika (węża ogrodowego lub rozbudowanego systemu nawadniania).

Pompy hydroforowe mają istotne ograniczenie – mogą bowiem zasysać wodę z głębokości maksymalnie 8 metrów.

Na rynku dostępne są także praktyczne zestawy hydroforowe.

Sprawdź, jak odpowietrzyć pompę hydroforową.

Zestaw hydroforowy na działce i w ogrodzie

Typowy zestaw hydroforowy jest zbudowany z pompy hydroforowej, zbiornika hydroforowego, wyłącznika ciśnieniowego sterującego pracą pompy i dodatkowego osprzętu. Jest zautomatyzowanym urządzeniem, które nie wymaga ciągłej obsługi. Właśnie z tego powodu zastosowanie tego rozwiązania gwarantuje nieprzerwany dostęp do wody o stałym ciśnieniu.

Możesz tym samym wybrać automatyczny system nawadniania lub tradycyjne podlewanie z węża. Decydując się na hydrofor zyskujesz pewność, że podlewanie ogrodu stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Pompy hydroforowe montuje się łatwo na powierzchni lub w obudowie studni. Tym samym każdy, kto posiada choć podstawową wiedzę na temat hydrauliki, poradzi sobie z tym zadaniem bez najmniejszego problemu. Zazwyczaj wystarczy klucz, wytrzymała taśma teflonowa oraz dodatkowe elementy przyłączeniowe. Wszystko, łącznie z samym urządzeniem, można najczęściej kupić w jednym sklepie.

Pompa hydroforowa do podlewania – na co zwrócić uwagę?

Będąc na etapie wyboru urządzenia do podlewania ogrodu lub roślin na działce należy wziąć pod uwagę wiele kwestii.

Nie ulega wątpliwości, że ogromne znaczenie ma w takim przypadku cena. Na szczęście niemal każdy renomowany producent posiada w swojej ofercie podstawowe modele, które dobrze sprawdzają się na działce i do podlewania ogrodu. Dobrej jakości pompę hydroforową można kupić już za około 300-400 złotych.

Choć urządzenia samozasysające nie mogą konkurować pod względem wydajności z pompami głębinowymi, doskonale sprawdzają się na działkach rekreacyjnych do podlewania. Powierzchnia typowego ogródka wynosi nie więcej niż  400-500 metrów kwadratowych. Tym samym zapotrzebowanie na wodę do podlewania roślin jest o wiele mniejsze, niż w przypadku dużych ogrodów wokół domów jednorodzinnych.

Pompy hydroforowe można  wykorzystać do czerpania wody nie tylko ze studni, lecz również z podziemnego lub naziemnego zbiornika na deszczówkę. Przy pomocy tego urządzenia da się także tłoczyć wodę z prostej abisynki, którą można wykonać samodzielnie bez posiadania szczególnych umiejętności lub wyspecjalizowanego sprzętu.

Pompa hydroforowa na działkę i do ogrodu powinna mieć kompaktowe rozmiary. Najlepiej wybrać też model, który łatwo zamontować i zdemontować. Po sezonie możesz bowiem bez problemu spakować pompę do samochodu i zabrać ze sobą do domu.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.