TOP 5 najlepszych pomp do szamba z rozdrabniaczem

Pompa do szamba stanowi jeden z kluczowych elementów systemu odprowadzania ścieków w domach jednorodzinnych, w gospodarstwach rolnych, a nawet w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Pompy do szamba odpowiadają na usuwanie płynnych nieczystości i cieczy ze sporą zawartością zanieczyszczeń stałych. czy wszystkie są takie same? Oczywiście, że nie! Aby dokonać właściwego wyboru, warto na początek usystematyzować podstawowe informacje dotyczące tych specjalistycznych urządzeń. Poznaj także 5 najlepszych pomp do szamba z rozdrabniaczem, które są aktualnie dostępne na rynku.

Co to jest rozdrabniacz do pompy?

Od typowych pomp zatapialnych, pompy do szamba z rozdrabniaczem różnią specyficzną konstrukcją. Jej najważniejszym elementem jest rozdrabniacz odpowiadający za mielenie wszelkich dużych zanieczyszczeń obecnych w tłoczonej cieczy. Urządzenia wyposażone w rozdrabniacz są idealnie przystosowane do opróżniania szamba, a co więcej sprawdzą się także do tłoczenia gnojowicy w gospodarstwach rolnych.

Do czego potrzebny jest rozdrabniacz? Obecność zanieczyszczeń stałych w tłoczonej cieczy bywa przyczyną uszkodzenia niektórych elementów hydraulicznych pompy. W skrajnych przypadkach może spowodować zatkanie rury i w efekcie awarię urządzenia. Rolą rozdrabniacza jest zapobieganie takim sytuacjom.

Unikalna konstrukcja sprawia, że pompa do szamba z rozdrabniaczem może pracować w trybie ciągłym, nie wymaga też praktycznie żadnego nadzoru ze strony użytkownika. Tym samym, kupując pompę z rozdrabniaczem otrzymujemy gwarancję, że złogi biologiczne zalegające na dnie zbiornika zostaną skutecznie usunięte.

Wśród najpopularniejszych typów rozdrabniaczy można wyróżnić rozdrabniacze nożowe, młotkowe, wirnikowe oraz wielokanałowe rozdrabniacze dyskowe.

5 najlepszych pomp do szamba z rozdrabniaczem

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jaka pompa do szamba z rozdrabniaczem jest rzeczywiście najlepsza. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje.

  1. Pompa zatapialna FZR.1.01 230V HV z wyposażeniem

Jest to jednostopniowa zatapialna pompa wirowa z serii FZR zasilana silnikiem jednofazowym chłodzonym olejem. Urządzenie charakteryzuje się świetną wydajnością na poziomie 300 l/min i ponadprzeciętną trwałością. Pompa jest wyposażona w otwarty jednostronnie wielołopatkowy wirnik. Wysokość podnoszenia wynosi maksymalnie 18,4 metra, a moc silnika to 1,5 kW. Do urządzenia dołączone jest dodatkowe wyposażenie w postaci kolana 2″ i końcówki 2″.

  1. Pompa zatapialna WQ 10‑10‑0,75 z rozdrabniaczem 230V OMNIGENA

Niedroga i jednocześnie niezawodna pompa zatapialna polskiego producenta Omnigena z serii WQ. Mocny silnik gwarantuje znakomite parametry, pracy, w tym wydajność na poziomie 220 l/min oraz maksymalną wysokość podnoszenia cieczy 10 metrów. Urządzenie wyposażone w sterownik pływakowy można zanurzać na głębokość do 5 metrów.

  1. Pompa zatapialna WQ 7‑16‑1,5 INOX 230V z rozdrabniaczem OMNIGENA

Kolejna jednofazowa pompa zatapialna marki Omnigena, z serii WQ INOX. Urządzenie zostało wyprodukowane z wyjątkowo solidnej stali nierdzewnej INOX. Rozdrabniacz doskonale radzi sobie z obecnością nawet dużych zanieczyszczeń. Maksymalna wydajność to 333 l/min, natomiast wysokość podnoszenia to 19,5 metra. Jednofazowy silnik chłodzony olejem ma moc 1,5 kW .

  1. Pompa zatapialna WQ 15‑7‑1,1 z rozdrabniaczem

Jednowirnikowa pompa zatapialna o jednofazowym zasilaniu. Tania i solidnie wykonana, charakteryzuje się wysoką maksymalną wydajnością na poziomie 320 l/min przy wysokości podnoszenia cieczy do 18 metrów. Tak dobre parametry urządzenie zawdzięcza silnikowi o mocy 1,1 kW. Urządzenie zostało wyposażone w sterownik pływakowy. Można je zanurzać na głębokość do 5 metrów.

  1. Pompa zatapialna WQ 1800 FURIA E 230V OMNIGENA

Trwała i stosunkowo wydajna pompa zatapialna z serii WQ FURIA. Wydajność urządzenia oscyluje na poziomie 400 l/min, przy czym maksymalna wysokość podnoszenia cieczy wynosi dobre 16 metrów. Silnik o mocy 1,8 kW. Urządzenie sprawdza się szczególnie w gospodarstwach rolnych i domowych. Maksymalna głębokość zanurzenia pompy charakterystyczna dla urządzeń zatapialnych to 5 metrów.

Która pompa z rozdrabniaczem jest najlepsza? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, szacowany budżet przeznaczony na inwestycję oraz możliwości techniczne, warto wybrać urządzenie od topowego producenta, które sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Największy w Polsce dystrybutor pomp do wody oraz wszelkich urządzeń związanych z pozyskiwaniem wody. Sklep internetowy, serwis, profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniego urządzenia – sklep-watermark.pl

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.