Żywotność zbiorników hydroforowych

Kompletując elementy instalacji wodnej w domku jednorodzinnym, większość osób decyduje się na zastosowanie osobnego zbiornika hydroforowego, a także odpowiedniej pompy głębinowej lub hydroforowej. Decydując się na zakup konkretnych urządzeń, warto postawić na hydrofor, który w doskonałym stanie przetrwa wiele długich lat. Sprawdźmy zatem, jaka jest realna żywotność zbiorników hydroforowych dostępnych aktualnie na polskim rynku.

Hydrofory ocynkowane

Ocynkowane zbiorniki hydroforowe to stosunkowo proste, a jednocześnie bezawaryjne i długowieczne rozwiązanie. Nie ulega wątpliwości, że – pod względem trwałości – pozostawiają w tyle modele przeponowe. Jeśli zatem masz odpowiednią ilością miejsca na montaż tego naczynia, wówczas warto rozważyć zakup zbiornika ocynkowanego. Jego ogromną zaletą jest niemal całkowita odporność na korozję. Dzięki temu można go zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na dworze. W tym przypadku duże znaczenie ma jednak jakość wykonania zbiornika ocynkowanego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój hydrofor posłuży Ci wiele lat, koniecznie sprawdź ofertę polskiej firmy Hydro-Vacuum z Grudziądza. Ich hydrofory są objęte 4-letnią gwarancją, natomiast faktyczna żywotność tych urządzeń wynosi w przybliżeniu nawet 50 lat!

Zbiornik przeponowy

Hydrofor przeponowy to, zdaniem wielu, dobra inwestycja na lata. A jak wygląda rzeczywistość? Otóż, faktycznie – naczynia przeponowe praktycznie nie rdzewieją, co na pewno gwarantuje długoletnią eksploatację.  Nie są jednak pozbawione wad.

Problem związany z tymi zbiornikami to znajdująca się w nich przepona. Ten gumowy worek, ma niestety dużą tendencję do pękania i rozwarstwiania się. Skutek jest łatwy do przewidzenia. Klasyczną przeponę trzeba zazwyczaj wymienić już po kilku latach pracy urządzenia. Jest to nie tylko problematyczne, ale także dość kosztowne.

Sprawdź, jakie są objawy uszkodzonej membrany w zbiorniku przeponowym

Słaby punkt większości hydroforów przeponowych stanowi także wentyl, który wraz z upływem czasu traci swoją pierwotną szczelność.

Z praktyki wynika, że dobrej jakości standardowe zbiorniki przeponowe od renomowanych producentów, zazwyczaj działają około kilkanaście lat, wymagając przy tym nawet kilkukrotnej wymiany gumowej przepony.

Hydrofor GWS

Długa i bezawaryjna praca instalacji wodnej jest ważna dla codziennego komfortu korzystania z wody, dlatego nie warto szukać w tym przypadku przesadnych oszczędności.

Tym samym, najlepszym rozwiązaniem są zbiorniki hydroforowe membranowe z oferty firmy Global Water Solutions.

Urządzenia GWS wyróżniają się na rynku wieloma zaletami. Charakteryzują się bowiem nie tylko niezwykle wysoką jakością wykonania, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami, które w praktyce przekładają się na bezawaryjność i całkowitą bezobsługowość.

Najważniejsze zalety zbiorników membranowych GWS to:

  • wzmocniona membrana z gumy butylowej odporna na pękanie i rozwarstwianie,
  • maksymalne ciśnienie robocze 10 barów,
  • podwójnie uszczelniony zawór eliminujący ryzyko ubytku powietrza, a tym samym gwarantujący 100% bezobsługowość
  • sprawność na poziomie 70% – zbiorniki przeponowe mają sprawność ok. 40%, ocynkowane zaledwie  25% 
  • zbiorniki nigdy się nie pocą przy różnicy temperatur 
  • Bezobsługowość czyli brak konieczności okresowego uzupełniania poduszki powietrznej 
  • niewielkie gabaryty (nawet o połowę mniejsze w stosunku do zbiorników przeponowych).

Zbiorniki przeponowe Global Water Solutions są także objęte 5-letnią gwarancją producenta, a ich realna trwałość wynosi nawet kilkadziesiąt lat.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.