Najlepsza pompa do studni kręgowej. Co wybrać?

Do studni kręgowej eksperci polecają pompę Sigma EVGU. Czeski producent – jeden z liderów w branży – wprowadził na rynek najwyższej klasy pompy oraz systemy wodne, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. Znalazło się takżę coś dla klientów indywidualnych. Jeśli, jako inwestor wymagasz, aby zakupiona pompa cechowała się dobrą wydajnością i bezawaryjnością – Sigma EVGU to strzał w dziesiątkę. Sprawdź dlaczego to powinien być Twój wybór.

Pompa SIGMA EVGU – najlepsza do studni kręgowej

Jedną z największych zalet pomp Sigma EVGU jest hydraulika śrubowa, inaczej ślimakowa.

Choć pompy z taką hydrauliką charakteryzują się nieco mniejszą wydajnością niż pompy wirnikowe,  konstrukcja Sigma EVGU to jej niewątpliwa zaleta. Hydraulikę śrubową cechuje bowiem ponadprzeciętna trwałość. Inwestor nie musi się zatem obawiać uszkodzenia lub zniszczenia pompy, jeśli tłoczona woda zawiera niewielkie ilości piachu.

Kolejna zaleta pompy Sigma EVGU to możliwość zainstalowania urządzenia – pionowo lub poziomo. To niezwykle przydatna cecha, szczególnie w sytuacji, kiedy poziom wody w studni kręgowej jest niski. Warto pamiętać, że taka sytuacja może się pojawić przez cały rok, jeśli od kilku dni nie pada deszcz.

Instalując pompę Sigma EVGU w pozycji poziomej należy koniecznie zadbać o to, aby zawór znajdował się na górze, a silnik został całkowicie zatopiony. W tym przypadku chłodzenie odbywa się bowiem za pomocą pompowanej cieczy. Takie rozwiązania umożliwia montaż pompy w dużych otworach studziennych – bez dodatkowych rur wymuszających chłodzenie. To jedna z tych cech, które czynią pompy Sigma EVGU najlepsze do studni kręgowych.

Wieloletnie i bezawaryjnie działanie pomp Sigma EVGU to przede wszystkim efekt minimalistycznej konstrukcji. Niewielka ilość komponentów sprawia, że w pompie nie ma elementów, które po prostu mogą się zepsuć. W ten sposób czeski producent stworzył urządzenie, którego żywotność sięga nawet 20 lat!

Ponadprzeciętna trwałość Sigma EVGU to także wypadkowa zastosowania odpornych na korozję materiałów, typu stał węglowa i nierdzewna, a także szare i hartowane żeliwo oraz wysokiej jakości guma.

W sytuacji, gdy pojawi się jakaś usterka, dostęp do części zamiennych jest praktycznie nieograniczony. W dodatku można je kupić po bardzo atrakcyjnych cenach. Nie zmienia to faktu, że najlepiej sięgać po oryginalne części dostępne u producenta lub licencjonowanych resellerów.

Wydajny i niezawodny silnik z możliwością wyboru zasilania

Rekomendowane przez ekspertów pompy Sigma EVGU posiadają niezawodne silniki elektryczne, chłodzone wodą.

Dzięki możliwości wyboru zasilania, pompy Sigma EVGU są przeznaczone dla każdego inwestora, bowiem nie zachodzi konieczność przerabiania całej instalacji elektrycznej. Wystarczy podłączyć pompę do tej, która już istnieje.

Pompy Sigma EVGU mogą być wyposażone w silniki jednofazowe, zasilane prądem o napięciu 230V. Jest do nich wówczas dołączona zewnętrzna puszka rozruchowa, która mocno ułatwia start urządzenia. Niektóre modele mają także silniki trójfazowe, zasilane prądem o napięciu 400V, który pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów pracy.

Parametry pomp Sigma EVGU

Silniki montowane w pompach Sigma EVGU, w zależności od modelu, generują moc od 1,1 kW do 2,2 kW. Okazuje się, że nawet najsłabsze modele osiągają świetne parametry, tym wydajność do 54 l/min, wysokość podnoszenia 80 metrów, a takżę ciśnienie maksymalne 8 bar.

W przypadku silników o mocy  2,2 kW jest jeszcze lepiej. Wydajność takiego urządzenia wynosi do 93 l/min, wysokość podnoszenia to bardzo dobre 65 metrów, a ciśnienie osiąga nawet 6,5 bar.

W obu przypadkach parametry pracy są wręcz stworzone do tego, aby zaopatrywać w czystą wodę pitną i użytkową budynki jednorodzinne, domki letniskowe, a nawet nieduże przedsiębiorstwa produkcyjne.

Pompy Sigma EVGU przeznaczone do studni kręgowych oferują bowiem wszystko, czego potrzebuje użytkownik.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.