Chińska pompa głębinowa – kupić czy nie?

Czy dobrej jakości pompa głębinowa zawsze jest droga? Czy tania pompa z marketu to rozsądne rozwiązanie? Dlaczego urządzenia od azjatyckich producentów cieszą się złą sławą? Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci. Dzięki temu unikniesz błędów, które mogą Cię sporo kosztować.

Urządzenie do zadań specjalnych

Pompa głębinowa to bardzo wszechstronne urządzenie. Tak samo dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym, w zakładzie przemysłowym, jak i w gospodarstwie rolnym. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do miejskiej sieci wodociągowej lub dostęp do wody jest utrudniony, pompa dostarczy wodę do celów bytowych lub przemysłowych. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie. Odpowiednie, czyli jakie?

Każdego roku powstają nowe modele pomp głębinowych wyposażonych w innowacyjne rozwiązania. Wybór jest ogromny, a przez to bardzo trudny i zazwyczaj wymaga świetnej znajomości tematu. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu przypadkach decydującym kryterium wyboru urządzenia jest jego cena.

Pompa głębinowa – dowiedz się więcej.

Skąd się bierze cena pompy głębinowej?

Faktem jest, że samochód można kupić zarówno za 20 000 zł jak i za 200 000 zł. Oba będą jeździć, ale nie można powiedzieć, że są takie same. Dokładnie tak samo jest z pompami głębinowymi. Zarówno tanie urządzenie z Chin, jak i to od znanego producenta pompują wodę ze studni. Ale na tym się kończą podobieństwa.

Kupując najtańszą pompę z marketu zazwyczaj nie otrzymujesz w pakiecie gwarancji od producenta lub jest ona maksymalnie krótka. Renomowane marki oprócz długiej gwarancji, mają także mocno rozbudowany serwis, więc w przypadku jakichkolwiek kłopotów, istnieją duże szanse na szybki ratunek. Do chińskiej pompy trzeba będzie poszukać fachowca, który spróbuje usunąć awarię z trudnym do przewidzenia efektem.  Równie dobrze można wyjść z założenia, że kiedy tania pompa się zepsuje wystarczy nową.  W praktyce jest to znacznie bardziej skomplikowane. Wymiana pompy pracującej głęboko pod ziemią bywa czasochłonna i generuje dodatkowe koszty, a tym samym stawia opłacalność takiego przedsięwzięcia pod znakiem zapytania. To jednak nie wszystkie argumenty przemawiające za urządzeniami od sprawdzonych firm.

Nowoczesne i świetnie dopracowane pompy głębinowe posiadają doskonałe parametry pracy, są energooszczędne i posiadają szereg zabezpieczeń przed uszkodzeniami wynikającymi z pracy w agresywnym środowisku.

W najtańszych pompach głębinowych trzeba się liczyć z głośną pracą. Oczywiście, z uwagi na miejsce pracy urządzenia, niewielu producentów optymalizuje sprzęt pod kątem hałasu, ale nie ulega wątpliwości, że tanie urządzenia z marketu są głośniejsze.

Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Koniecznie sprawdź, najczęstsze błędy przy wyborze pompy głębinowej.

Market czy znany producent?

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, łatwo wyciągnąć wnioski. Tanie chińskie pompy głębinowe to inwestycja, która zazwyczaj się nie opłaca. Zakup urządzenia kierowany przede wszystkim jego niską ceną to działanie krótkowzroczne. Oszczędności wynikające ze stosowania pompy głębinowej to bowiem zasługa pobierania darmowej wody z własnego ujęcia, zamiast z lokalnego wodociągu.

Warunki, w jakich zazwyczaj pracuje pompa głębinowa należą do wyjątkowo trudnych. Materiały, z których w Chinach produkuje się tego typu urządzenia są mniej trwałe, więc  można się spodziewać częstych awarii.

Oczywiście nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy droższa pompa głębinowa ma zawsze wyższą jakość? Wiele zależy od zastosowanych materiałów i technologii wykorzystywanych podczas produkcji. Niemniej jednak, będąc na etapie wyboru urządzenia, warto sięgnąć po pompy głębinowe od renomowanych producentów, oferowane przez autoryzowanych dystrybutorów.

W ogólny rozrachunku, takie rozwiązanie pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również mnóstwo drogocennego czasu i niepotrzebnego stresu.

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.