Najlepsze pompy do studni wierconej

Budujesz własne ujęcie wody i szukasz urządzenia, które sprawdzi się w Twoim domu lub w biznesie? Jesteś właścicielem działki wyposażonej w studnię wierconą, ale dotychczasowa pompa do wody właśnie ulegała awarii? Sprawdź, jakie są najlepsze pompy do studni wierconej.

Studnia wiercona, czyli jaka?

Studnia wiercona (inaczej głębinowa) służy do ujmowania wód podziemnych z głęboko położonych warstw wodonośnych przykrytych nieprzepuszczalny gruntem. Pod względem konstrukcyjnym jest to po prostu pionowa budowla, na którą składa się głębokie wyrobisko górnicze utworzone metodą wiertniczą. Stąd też wywodzi się nazwa studni.

Studnie głębinowe to aktualnie najlepsze rozwiązania dla gospodarstw domowych, ale znajdują także szerokie zastosowanie w przemyśle, w rolnictwie i sadownictwie.

Przeczytaj koniecznie: Jak dbać o studnię głębinową?

Pompy głębinowe – niezawodne działanie i duży wybór

Pompy głębinowe projektuje się z myślą o tłoczeniu zimnej i czystej wody ze studni wierconej, ale urządzenia tego typu sprawdzają się także w przypadku studni kręgowych i wolnostojących zbiorników wodnych. Można je również montować jako element instalacji wodociągowych, albo źródło zasilania w systemach nawadniających.

Ze względu na specyficzną budowę oraz materiały stosowane do produkcji, pompy głębinowe mogą tłoczyć zarówno wodę pitną i użytkową, jak i wodę morską, mineralną, a nawet termalną. Zarówno ich montaż, jak i eksploatacja są bardzo łatwe i bezproblemowe.

Rynek pomp głębinowych jest aktualnie bardzo zróżnicowany, a dostęp do części zamiennych i dodatkowych akcesoriów jest obecnie niezwykle łatwy. Tym samym, każdy inwestor znajdzie urządzenie zgodne ze swoimi oczekiwaniami. Pytanie brzmi natomiast – jakie są najlepsze pompy do studni wierconej? Jeśli stoisz właśnie przed wyborem pompy głębinowej, koniecznie czytaj dalej.

Najważniejsze zalety pomp głębinowych to cicha praca (pompa montowana jest w studni, a nie w piwnicy) i brak konieczności zalewania urządzenia (jak w przypadku pomp hydroforowych). Jednocześnie, pompa głębinowa umożliwia pobieranie wody z głębokości powyżej 8 metrów pod poziomem gruntu.


Pompy do studni wierconych – najlepsze rozwiązania

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jakie są najlepsze pompy do studni wierconej. Jeśli dysponujesz takim ujęciem wody, zanim wybierzesz pompę musisz ustalić  średnicę rury, do której ma zostać wprowadzone urządzenie. W sytuacji, gdy studnia nie została jeszcze wywiercona, warto wykonać odwiert pozwalający na stosowanie rur o średnicy nie mniejszej niż 125 mm.

Najwęższe pompy dostępne na rynku to pompy głębinowe 3″ o średnicy zewnętrznej wynoszącej 75 mm. Maksymalna wydajność takich urządzeń to zazwyczaj około 60-70 l/min. Dobrym wyborem są również pompy głębinowe 3,5″, których zewnętrzna średnica wynosi średnica 90 mm. Urządzenia o takiej wielkości bez problemu zmieszczą się w popularnej rurze o średnicy 100″. Maksymalna wydajność 3,5-calowych pomp głębinowych to 125 l/min. Największy wybór pomp głębinowych znajdziesz wśród modeli 4-calowych.

Jeżeli szukasz pompy głębinowej do studni wierconej, odwiedź największy sklep internetowy: https://www.sklep-watermark.pl/

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.