Zbiornik hydroforowy ze stali nierdzewnej – czy warto wydać więcej?

Decydując się na zakup zbiornika hydroforowego, inwestorzy wybierają najczęściej między urządzeniem ocynkowanym a przeponowym, ale nie jest to jedyna możliwość. Na rynku można także spotkać zbiorniki hydroforowe ze stali nierdzewnej. Warto jednak wiedzieć, że jest to opcja dla inwestorów z nieco większymi finansami. Tym samym wielu użytkowników zadaje sobie pytania, czy naprawdę warto wydać więcej na zbiornik hydroforowy ze stali nierdzewnej? Przekonajmy się!

Zbiorniki hydroforowe ze stali nierdzewnej

Hydrofory wykonane ze stali nierdzewnej na pierwszy rzut oka nie różnią się dużo od popularnych zbiorników ocynkowanych, ale są zauważalnie droższe. Kluczem do zrozumienia tej różnicy w cenie są materiały, z których zbiorniki powstają.

Hydrofory nierdzewne produkuje się bowiem, ze stali typu AISI. Charakteryzująca się ona doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi jest i wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. W efekcie podczas normalnego użytkowania praktycznie nie da się jej uszkodzić.

Choć zalety stali nierdzewnej są niezaprzeczalne, zbiorniki hydroforowe z tego materiału wcale nie stanowią pierwszego wyboru dla większości użytkowników. Jeśli jednak szukasz zbiornika, którego nie trzeba wymieniać po kilku latach użytkowania, hydrofor nierdzewny sprawdzi się znakomicie.

Przeczytaj też: Zbiornik do pompy głębinowej – jaki wybrać?

Niezniszczalny hydrofor dla najbardziej wymagających

Choć popularne i niedrogie hydrofory ocynkowane są świetnie zabezpieczone przed korozją zewnętrzną, a hydrofory przeponowe nie rdzewieją po wewnętrznej stronie, żaden z tych zbiorników nie może się równać z hydroforem ze stali nierdzewnej.

Zbiorniki hydroforowe z nierdzewki, nawet pod wpływem wysokiej wilgotności powietrza, nie ulegają korozji. Tym samym można je z powodzeniem montować na zewnątrz budynków i w obudowach studni.

Wysoka jakość wykonania

Stosunkowo wysoka cena hydroforu nierdzewnego jest wynikiem kilku czynników. Oprócz drogiego materiału, znaczenie ma również niezwykła precyzja wykonania urządzenia. W przypadku tych urządzeń nie może być bowiem mowy o przeciekaniu. Jednocześnie są to urządzenia stosunkowo lekkie, dlatego można je montować podłożu wykonanym z mniej wytrzymałych materiałów takich jak deski drewniane czy płyty OSB.

O świetnej jakości zbiorników ze stali nierdzewnej najlepiej świadczą ich warunki gwarancyjne. Markowi producenci udzielają na swoje produkty znacznie dłuższej gwarancji niż ma to miejsce w przypadku zbiorników przeponowych i ocynkowanych.

Czy warto wydać więcej na hydrofor ze stali nierdzewnej?

Hydrofor ze stali nierdzewnej jest niezaprzeczalnie droży niż zbiornik ocynkowany lub przeponowy. Choć wiele osób decyduje się na tańsze rozwiązanie, nie można nie docenić ewidentnych zalet zbiorników nierdzewnych. Aktualnie jest to bowiem urządzenie o niemal wiecznej trwałości. Nawet bezobsługowe hydrofory przeponowe GWS, które wśród użytkowników uchodzą za wyjątkowo bezawaryjne nie mogą się równać ze zbiornikami ze stali nierdzewnej. Czy zatem warto zapłacić więcej? Jeśli dysponujesz większym budżetem – zdecydowanie tak!

Komentarze

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.